WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO 11.10.2018

W dniu 10 października odbyła się wycieczka niewielkiej grupy mieszkańców naszego Domu do Zakopanego.

Mieszkańcy mieli okazję zaczerpnąć nieco prawdziwego górskiego powietrza i oderwać się od trosk dnia powszedniego.  Jesienna pogoda wyjątkowo  dopisała, toteż i atmosfera wycieczki była niezwykle sympatyczna.

Program wyjazdu ograniczał czas jaki mieliśmy do dyspozycji, a niestety nie mieliśmy go zbyt wiele. Ponieważ zbliża się święto Wszystkich Świętych  odwiedziliśmy miejscowy  cmentarz na którym znajdują się groby krewnych naszych   podopiecznych. Mieszkańcy  mogli zapalić znicze  a także pomodlić się przy grobach bliskich im osób. Była to wyjątkowa chwila, pełna zadumy i refleksji.  Następnie zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.   Miejsce, do którego tak często przyjeżdżał nasz Papież Jan Paweł II. Każdy uczestnik wycieczki, w kościele, mógł w ciszy i spokoju, zanieść swoje osobiste prośby do Niepokalanej Matki Bożej,  jak            i również do św. Jana Pawła II.

Kolejnym punktem wyprawy był odpoczynek w jednej z zakopiańskich cukierni, gdzie z ogromną przyjemnością degustowaliśmy miejscowe specjały podziwiając jednocześnie piękne tatrzańskie widoki.

Przepiękne widoki, cudowna słoneczna pogoda - to wszystko sprawiało, że byliśmy szczęśliwi, pełni energii i gotowi na dalsze wyzwania.  Po odpoczynku nadszedł czas na zakupowe szaleństwo. Największym zainteresowaniem cieszyły się wyroby regionalne na placu targowym pod Gubałówką. Każdy uczestnik wycieczki mógł nabyć dla siebie coś wyjątkowego, co będzie mu przypominać chwile tak miło spędzone w stolicy Tatr.   Po tak wspaniale spędzonym dniu, w tym przepięknym mieście, wyruszyliśmy  w drogę powrotną do Domu. Wspomnienia z przeżytych chwil, wywołują do dnia dzisiejszego promienny uśmiech na twarzach naszych Mieszkańców.  Bogactwo ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych Zakopanego sprawiają, że nie można  się z tym miastem rozstać i  mamy  nadzieję, że kiedyś powtórzymy taką wycieczkę. Pozostały miłe wspomnienia.