SPOTKANIE RODZIN - 6.09.2018 r.

W dniu 6 września 2018 roku w Domu Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim odbyło się XVII Spotkanie Rodzin. Na to ważne wydarzenie zaproszone zostały rodziny, przyjaciele i znajomi naszych podopiecznych. W uroczystości brał udział także cały personel jak również honorowi goście związani z działalnością placówki Pan Józef Bałos - Starosta Suski, Pan Paweł Sala - Burmistrz Makowa Podhalańskiego, Pan Krzysztof Cieżak - Dyrektor PCPR-u, Pani Kamila Krzeszowiak - lekarz rodzinny, oraz Pani Monika Rogozińska - dziennikarka, podróżniczka, autorka wielu książek i wystaw  o tematyce podróżniczej.

Celem tej odbywającej się każdego roku uroczystości było między innymi odnowienie i pogłębienie więzi emocjonalnej Mieszkańców Domu z członkami rodzin oraz osobami najbliższymi.

Oficjalnego otwarcia Spotkania Rodzin dokonała Pani Agata Kopacz - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej oraz Pan Józef Bałos - Starosta Suski witając wszystkich bardzo miło i serdecznie na tym niezwykle ważnym dla mieszkańców i całego personelu wydarzeniu.  Następnie głos zabrała Pani Alicja Weiss - kierownik działu terapeutyczno - opiekuńczego, która w wyczerpujący sposób przybliżyła wszystkim uczestnikom tego wydarzenia wszystkie szczegóły związane z misją i działalnością naszej placówki.

Natomiast Pani Anna Florczak - Prezes Stowarzyszenia „Przystań”, które działa na terenie Domu, przedstawiła wszystkim uczestnikom główne cele i sposób działalności tej organizacji, które powołane zostało aby wspierać podopiecznych placówki.

Po oficjalnym otwarciu głos zabrała Pani Monika Rogozińska, która przedstawiła charakter swojej pracy dziennikarskiej i zaprosiła wszystkich uczestników do wzięcia udziału w prelekcji na temat swoich podróży, która odbyła się kolejnego dnia na terenie ośrodka.

W Części artystycznej wystąpił zespół „Krokus” działający w placówce od kilkunastu lat. Zespół w którego skład wchodzą wyłącznie mieszkańcy domu, przygotował specjalnie na tę uroczystość i z dużym zaangażowaniem zaprezentował zgromadzonej publiczności Talent Show pt. ”Pokaż na co cię stać”.     W trakcie tego widowiska można było podziwiać występy sceniczne, grę aktorską, kostiumy    i kreatywność podopiecznych, które zasługują na duże brawa i uznanie. O Oprawę muzyczną całej imprezy zadbał zaprzyjaźniony        z placówką od lat zespół „Combo” z Makowa Podhalańskiego.

W trakcie spotkania odbywał się kiermasz prac wykonanych przez mieszkańców w ramach terapii zajęciowej. Mieszkańcy mieli okazję pochwalić się swoimi zdolnościami plastycznymi, których naprawdę posiadają bardzo wiele.

        Gospodarze spotkania zaprosili wszystkich mieszkańców i szanownych gości na wspólny obiad. Był też kącik dla amatorów grilla oraz tradycyjnych polskich przekąsek. Nie zabrakło również słodyczy.

Po części artystycznej, występach i zabawie tanecznej był czas na rozmowę, refleksję wśród swoich najbliższych. Na twarzach wielu mieszkańców można było odczytać ogromne emocje i wzruszenie . Było to dla wszystkich niezwykłe spotkanie.

Dyrekcja oraz personel serdecznie dziękują wszystkim za obecność mając nadzieję, że na kolejną taką uroczystość przybędą jeszcze liczniej.