ŚWIĘTA W DPS W MAKOWIE PODH.

              Święta Wielkanocne to okres, z którym związana jest spora ilość zwyczajów i tradycji.   To malowanie pisanek, święcenie pokarmów, to dzielenie się jajkiem przy świątecznym stole, to również śmigus-dyngus w świąteczny poniedziałek. Poprzedzający zaś święta tydzień jest nazwany Wielkim Tygodniem.                                                                                 W naszej placówce przygotowania do świąt Wielkanocnych rozpoczęły się w Niedziele Palmową, poświęceniem przez ks. Kazimierza palemek.  W Wielkim Tygodniu  mieszkańcy malowali pisanki, oraz przygotowywali się wewnętrznie na wielkie wydarzenie w życiu każdego chrześcijanina. Ostatnim etapem przygotowań świątecznych było poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę. W niedziele rano odbyło się uroczyste śniadanie, na którym były podawane tradycyjne potrawy. Następnie, mieszkańcy Domu wraz z pracownikami uczestniczyli w uroczystej Mszy św. odprawionej przez ks. Kazimierza.          
Zapewnienie serdecznej, ciepłej i rodzinnej, wręcz domowej atmosfery w tym szczególnym czasie, to  nadrzędny cel naszej placówki, naszego Domu. Nikt nie może czuć się samotny i opuszczony. Zwłaszcza w okresie świąt.    
      W chwilach wolnych pensjonariusze mogli obejrzeć ciekawe projekcje filmowe. Pogoda dopisała wiec część mieszkańców mogła  spacerować wokół terenów ośrodka jak również personel przygotował na ten czas różne zajęcia odpowiadające zainteresowaniom i upodobaniom podopiecznych.          
 Święta Wielkanocne w naszej placówce minęły  w miłej, ciepłej i ciepłe atmosferze.